1. Yediğimiz gıdalar ruh halimizi belirliyor.

-Ne yediğiniz ve nasıl yediğiniz vücudunuzun ve zihninizin duygusal durumunu etkilemektedir.

-Bir kişinin yiyeceği başka bir kişiye zehirdir. Bu anlayışla düşünüldüğü zaman kendi beslenme düzeninize göre yediğiniz gıdaları iyi niyetli ve pozitif bir düşünce yapısıyla aldığınız zaman gıdalardan alacağınız fayda ve pozitif enerjinizde artış yaşayacaksınız. Bu durumun tam tersinin yaşanması da olasıdır.

– Kendinize bir beslenme uzmanı bulmalısınız ve onun rehberliğinde vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde diyetiniz oluşturmalısınız. Bu durum hayatınızın her alanında derin etkiler yaratabilir.

  1. Diyetinizi kişiselleştirebileceğiniz gibi yaptığınız egzersizleri de kişiselleştirebilirsiniz.

-Fizyolojik, genetik ve çevresel etmenlere bağlı olarak belirli egzersiz biçimleri psikolojik durumunuzu iyileştirebilir veya kötüleştirebilir.

– Örneğin yoğun iş temposuna sahip bir işte çalışıyorsanız ve sinirli olmaya meyilli bir yapınız varsa bikram yoga yapabileceğiniz en kötü şey.

– Kendinize uygun bir egzersiz biçimi bularak zinde kalmaya devam edebilir ve duygusal dengenizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

  1. Vücudunuz Her Şeyi Hatırlıyor

– Anaokulunda yaptığınız o korkunç bisiklet kazası, birinci sınıfta sizi duygusal olarak inciten ilk çocuk, orta okul yıllarında annenizle yaptığınız tartışmalar… Tüm bunlar sizin zihninizde bu güne kadar saklanmış ve canlı kalan anılardır. Vücudunuz bu duyguları hissettiğiniz şekliyle onları saklamaya devam edecektir.

– Tamamıyla atlatamadığınız bazı travmalar sizin ruh sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu duruma sebep olan olaylar şuan sosyal hayatınızı da etkilemeye devam edecektir. Size fiziksel ağrılar, depresyon, kaygı ya da uyumsuz davranış kalıpları olarak geri dönecek bu sorunları bir an önce çözmeniz gerekiyor.

– Bazı durumlarda kendinizi tam anlamıyla rahatlamış hissedemiyorsanız bilin ki anılarınız arasında sizi rahatsız eden bir şeyler var.